مجموعه نوشته های وبلاگ اسپهبد

نشانی وبلاگ

نسخه آذرگشنسپ

فهرست مقالات:

  • Farsça / katran Fhlvy Tebriz, Tebriz ve Fhlvy
  • Artsakh hakkında diğer Pantrkystha yalan edin (Karabağ) و اسناد روشن و برهان قاطع بر ارمنی بودن این ناحیه در سال ۱۸۲۳
  • İstatistik ve Veri CD-FI-Faktbvk İran ve Türk kökenli C-C-C ve Kürdistan hakkında yorumlar Pantrkhav
  • Türkiye ve hileli Cumhuriyeti “آذربایجان” – İki ülke ayrılmalıdır
  • Toronto boykot ve anti-İran vatandaşı ayrılıkçılari Journal çağrısı
  • İran halklarının medeniyetini korumak için, ezilen İranlılar Türkçülük kaydetmek
  • Türkçülük ve Iranian ciddi tehdidi ile başa çıkmak için bir strateji

نظامی گنجوی و پاسخ‌ به پان‌ ترکیستها

به نام خداوند جان و خرد

کزین برتر اندیشه برنگذرد (Firdevsi'nin)

……..

همه عالم تن است ایران دل

نیست گوینده زین قیاس خجل

(Nizami Gencevi)

نظامی گنجوی و پاسخ‌هایی به پان‌ترکیستها

نشانی مقاله نظامی گنجوی و پاسخ‌ به پان‌ ترکیستها

با سپاس از وبلاگ شهربراز که برخی از عبارت‌های آن در این مقاله بکار رفته است.

برای پاسخ مفصل و کامل به ادعاهای پان‌ترکان درباره‌ی نظامی گنجوی باید به مقاله‌ی دوست گرامی دکتر علی دوست‌زاده به نشانی زیر نگاه کرد:

Politicization of the background of Nizami Ganjavi: Attempted de-Iranization of a historical Iranian figure by the USSR,

http://sites.google.com/site/rakhshesh/articles-related-to-iranian-history

http://www.archive.org/details/PoliticizationOfTheBackgroundOfNizamiGanjaviAttemptedDe-iranizationOf

http://www.kavehfarrokh.com/articles/pan-turanism

http://azargoshnasp.net/Pasokhbehanirani/NezamiUSSRpoliticization.htm

http://sites.google.com/site/rakhshesh/articles-related-to-iranian-history

O araştırmacılar arasında olmasına rağmen yüz altmış sayfa İran Nizami iyi Pantrkystha tüm iddiaları bir tam yanıt ile ilgili bu madde, İran olduğu kanıtlanmıştır (با وجود پول فراوانی که شوروی و سپس دولت آران هم اکنون برای تغییر هویت او سرمایه‌گزاری میکنند) بدیهی است و تنها آشنایی با تاریخ آن دوران و نگاه کامل به آثار او این موضوع را به خوبی روشن میکند.

البته در مقاله فوق، یک سند مهم و تازه از شهر گنجه نیامده است.

و آن یک منبع بسیار مهم در رابطه با مردمان گنجه است. در رابطه با این منبع مهم، از وبلاگ شهربراز با هم بخوانیم:
منبع تاریخی مهم درباره‌ی اران و گنجه

دوشنبه ۲۹/شهریور/۱۳۸۹ – ۲۰/سپتامبر/۲۰۱۰

Son zamanlarda Kafkasya'da Ermenistan ve İran tarihi üzerine bir arkadaşım, hasta ve doktor Ali Dvstzadh önemli bir kaynak dolap vardır ve tanımlamak için İran tarihi ve kültürü diğer arkadaşları ve hayranları götürün istedi.

این کتاب «تاریخ ارمنیان» (History of the Armenians) نام دارد که نوشته‌ی کِراکوس گنجه‌ای (Kirakos Ganjakets’i)، تاریخ‌نگار ارمنی سده‌ی هفتم ق. / سیزدهم م. یعنی بسیار نزدیک به روزگار شاعر بزرگ ایرانی نظامی گنجه‌ای است.
دنباله ی این نوشته را بخوانید »

جایگاه زبان ترکی

دنباله ی این نوشته را بخوانید »

ایران یا خراسان

پیوند مقاله از شهربراز

Özellikle Sasani Khosrow Ben Anushiravan beri, Iranshahr Doğu bölgesinde "Khvrasan Coast" güneş Khvrasan Doğu ve Doğu olarak adlandırılan bir yer anlamına gelir. Bu Vis ve Ramin Fakhruddin Es'ad Gorgani hikayesini anlatıyor:

Her çocuk Pehlevi dilini bilir. ——— Horasan nerede Koo, "Khor Esad" olduğunu
Horasan o İran'dan geliyor / dere Ayaan Haliç anlamı oldu

پس از اسلام نیز این منطقه خراسان نامیده می‌شد. «کوست خوراسان» منطقه‌ی بزرگی بود که شامل بلخ و گوزگانان و هرات و کوهستان (کُهستان یا قهستان = جنوب استان خراسان امروزی در ایران) و .. می‌شد. این منطقه هم چنان خراسان نامیده می‌شد تا این که در زمان ناصرالدین شاه قاجار در گیرودار «بازی بزرگ» میان بریتانیا و روسیه، بریتانیا تصمیم گرفت که از پشتون‌ها (افغانان) Baraj ve engelleri oluşturmak için Hindistan doğru Rus önceden karşı korumak ve bu nedenle Herat eyaletinde, İran işgal ve onu. / Recep 1.273 zorlayarak Mart 1857 yılında Güney Şah ve Basra Körfezi saldırı tehdidinde . «عهدنامه‌ی پاریس» را امضاء کند و «کشور افغانستان» را به رسمیت بشناسد.

بریتانیا به خاطر سیاست‌های استعماری خود از حکومت اقلیت «پشتون» بر اکثریت «تاجیک» (یعنی ایرانی) Desteklenen, sonra Pshtvnsazy daha Afgan makamları devam etmiştir Afganistan'da resmi dil politikası yerine, "Peştun" dir. "Kapı" sıfat "İran" iken Afganistan "kapı" in "İranlılar" Afgan veya Tacikçe Farsça dilinin ayrılması için kuruldu. Hadi diyelim Standart İngilizce ve Standart olarak adlandırılan dil!
دنباله ی این نوشته را بخوانید »

ریشه فارسی دری و دروغهای پان ترک ها

(تصاویر بر مقاله ی شهربراز افزوده شد. Ayrıca bkz جایگاه زبان ترکی و زبان فارسی لهجه سی و سوم زبان عربی.)

پیوند مقاله از شهربراز

Tarihte ajanlar çimentolama İran dili beri - özellikle de İslam beri - İran üst saldırgan dil ve bu nedenle olmak için kendi hedeflerine ulaşmak için son ayrılıkçı düşmanları vardır iddiaları asılsız ve Mskhrhay olan .

Ben tekrar ben gereken iki dil saygı Türkçe ve İngilizce ve hoparlör hem de ilk vurgu. Aşağıdaki tek çalışma Aydınlanma fikir ve asılsız yalan ve radikal ayrılıkçı azınlık küçük bir grup Pantrk olduğu. Kendi kültürlerini, çünkü İran Azerbaycanlıları ayrılıyor. Hatta bazı çalışmalar biyolojik ve genetik soy vurguladı ve İran Azeri Türk gruplarının fiziksel özellikleri de gösterdiği gibi, eğer Kürtler ve Esfahanian Tehranian İran'a olarak İranlılar ve … Katılım.

مقایسه و رتبه‌بندی زبان پارسی و ترکی
Dergi Pantrk İran biri Birkaç yıl önce "Umut Şube" aptalca ve yükseltilmiş Bypayhay iddia denir ve kanıt vermeden kim olarak UNESCO Bildirgesi yazdı "Arapça otuz üç dilde, Farsça lehçesi". Bu ifade çok saçma ve asılsız ve hiçbir iddia edilen tavuk komik görünüyor açıklamak gerekir. Dil ve akıllı ve farklı dil ve Arapça dilinin lehçeleri ve iki dil bilmek olduğunu anlar dilbilim biraz anlayış çok farklı ve farklı olan. Ve Arapça bir dil ve dilbilgisi ve sözdizimi en iskelet elemanları çok farklı olduğu için. Bu deyim okuyucu anladığını gösterir dil, ne de Arap dil ​​bilgisi ne.
دنباله ی این نوشته را بخوانید »

فارابی و ترک ها

نشانی مقاله: در رابطه با ایرانی بودن فارابی

(با سپاس از وبلاگ شهربراز که برخی از عبارت‌های آن وبلاگ در این متن دیده میشود).

(این مقاله فارسی یک فشرده از یک مقاله کامل‌تر انگلیسی هست که در اینجا یافت میشود:

http://www.azargoshnasp.net/Pasokhbehanirani/Farabiremarksonbackground.pdf

http://www.archive.org/details/SomeRemarksOnFarabisBackgroundIranicsoghdianpersianOraltaic

Bizim kağıt da kağıt bu makale hakkında Mashkoor doktor doktor Mashkoor mükemmel bir isim ile iki hata yapabilir, ve sözcüklerden biri vardır. Bu durumda yazılı makalede güçlü aynı zamanda doktor Mashkour azından bu yazının bitiminden sonra eklenir.

Ayrıca Ansiklopedisi Iranica etnisite Farabi'nin yerine ilişkin tüm belgeleri kontrol bkz(Üç yüz yıl üç metinlerdir Farabi'nin ölümünden sonra üçü de doğrudan belgeler kez):

http://www.iranica.com/articles/abu-nasr-farabi

Ansiklopedisi Iranica Ancak yargıya Bu yeterli kaynaklar, ama birkaç belgeler Temizle (Farabi ve takipçileri İbn Sina'nın daha derin işi varmak) onlar Ansiklopedisi Iranica gözardı O (Ve bu makalede yer alacaktır).

http://www.iranica.com/articles/abu-nasr-farabi

Tabii olarak bu çalışmada vurgulanmıştır araştırmacılar bu madde çerçevesinde İngilizce öğrenmek için kompakt olduğu gerektiğinden:

http://www.azargoshnasp.net/Pasokhbehanirani/Farabiremarksonbackground.pdf

http://www.archive.org/details/SomeRemarksOnFarabisBackgroundIranicsoghdianpersianOraltaic
دنباله ی این نوشته را بخوانید »

لغت ترک ,واژه ترک ,محدوده واژه ترک

Bu girişe ilişkin açıklama: Bir kaç gün önce biz bu makale ve özellikle etnik Türkleri okumak için biraz zaman iletileri bir sürü aldı ve bu arada, İranlıların protesto edildi. Bu yazı "sol" değil "morfolojik izni" kökenleri ve kapsamı hakkında sadece ve unutmayın! Bu ne "Türk" değil, "sol", değil İran, İran ve Türk dilleri Altay dilleri bir dalı olduğu açıktır. (Daha sonra orijinal makaleye eklenmiştir katılımcı siteleri tarafından açıklanmıştır)

نشانی مقاله واژه ترک ,محدوده واژه ترک

Tarihçiler dikkatli yazmak için kelime ve kağıt yelpazesini terk etmeli. Anlamına Arap, Türk kelimesi bağlamında değil, etnik Asya nüfus Syayh yapar (Sözcük İran Avesta, ve daha sonra İslam dönemi, kelime yavaş yavaş etnik şeklini aldı Turan halkına aittir gibi).

Ben bu kaynağın Farsça çeviri, o da önemli olduğu için daha iki parça açıklamak umuyoruz (Kelimenin kök kelime çıkmak ve bölünmüş sınırları bırakın).

Diğer önemli nokta, yeni bir bilimin ilk harfi olduğunu ve antik kaynaklarda üstün.

çıkmak kelimenin kökü, ancak, belli değil, ama müzik yeni araştırma (Altay bilmiyor) Ve Birliğin asalet bağlıdır “Mavi Türkler” Ayrıca Ayraytbar (İskit) میدانند:

Altın, Peter B. “Türklerin Kökeni ve Türk Halkları Şekillenmesi Üzerine Bazı Düşünceler”. (2006) Içinde: Antik Dünyada İletişim ve Değişim. Ve. Victor H. Mair. Hawai'i Basın Üniversitesi.

pp 142-143

دنباله ی این نوشته را بخوانید »

کوروش بزرگ و پان ترک ها

Siteyi Zrgshnsp açıklayın : Bu makalede, saldırgan Pyshtrdr yanıt olarak yazılmıştır "Hüseyin lütuf Wahid",NRI doktor ve sitede listelenen Pan Trkyst Zrgshnsp yazarı, ayrılıkçı gruplar tarafından bir yazar Pan Trkyst laneti yayınlanacak devam, Ben ayrılıkçı koymak bu yazının sonunda bir metin dosyasından bir video dosyasının içine Ana madde.

Bir kez daha: Cyrus ve pan-Türkizm

نشانی مقاله: Cyrus ve pan-Türkizm

نویسنده : Dariush Kiani

Cyrus cesaret ve istihbarat ve diğer erdemleri onların zaman erkekler arasında, seçkin ve belirgin bir oldu. // Cyrus savaşta cesur tek adam değildi, ama o Atbaash ile ilişkilerinde nazik ve düşünceli, ve dolayısıyla Persler babasını çağırdı (9/22/1 9/24/1 ilgili Dyvdrvs Sykvlvs Kütüphane).

حتا تا به امروز نبز خارجیان در داستان‌‌ها و نغمه‌های خود نقل می‌کنند که کورش نفساً بسیار سخاوتمند و خیرخواه و معرفت‌دوست و نام‌جوی بود، به طوری که در برابر هر گونه سختی و رنجی بردباری می‌کرد و با هر گونه خطری رویارو می‌شد (Cyrus 1/2/1 ve Xenophon, Eğitim).

——————————————————————————————

Waheed Hussain zarafet, Nzryhbaf bilinen sahte, cehalet ve aldatma okul (Pantrkysm), Hangi Rüstem, Phoenix gibi, İran medeniyetinin el koyma amaçsız ve sonuçsuz denemeden sonra, Afsanhsazy uzmanlaşmıştır (!)Bırakarak insanların yararına vb Nizami Gencevi, Ebu Reyhan Biruni, Partlar, (İranlı Azeriler ile ilgisi yoktur kaderi ve geçmişi)، به منظور پر کردن خلاء بی‌فرهنگی این قوم و جبران بی‌بهرگی آن از هر گونه شخصیت برجسته‌ی تاریخی و ادبی، این بار با درک این که امکان مصادره و تصاحب کوروش بزرگ به نفع این قوم وجود ندارد، با لحن و ادبیاتی در خورد شأن خود و هم‌مسلکان‌اش، کورش بزرگ را آماج انواع هتاکی‌های وقیح و دشنام‌گویی‌های قبیح ساخته است.

H ilk satırları okuyarak tarafından yazıldı. İlahi Grace V. (Transkafkasya Bilinmeyen üniversiteden fahri doktora Düzenledi!) Bu bağlamda, o ünlü karakteri Cyrus, karakteri hakkında dünyaca ünlü bir filmi inşa etmek istiyor İsveçli sinemacı karşı kini nedenlerinden biri, ama tersine, hiç kimse sahip olduğu anlaşılır, dokuma (Onlar kim olduklarını biliyor!) Bu bir film değil!
دنباله ی این نوشته را بخوانید »

ساسانیان ,هفتالیان و پان ترکیست ها

نشانی مقاله: پاسخ یک پان ترکیست در رابطه با ساسانیان و هفتالیان

راست بگو و هرچه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن، فضیلت ایرانی این است! (Nietzsche)

«کسی کو بتابد سر از راستی// کژی گیردش کار و هم کاستی// نماند برین خاک جاوید کس// تو را توشه از راستی باد و بس// همه راستی کن که از راستی// نیاید به کار اندرون کاستی// «

(Firdevsi'nin)

«کسی که بسوی راستی و پاکی روی آورد٬ جایگاهش سرای روشنایی با بهشت خواهد بود. ولی شخص دروغگو و بدکار زمانی دراز با شیون و افسوس در تیرگی و کوره روشنی به سر خواهد برد. براستی نیت پلید و زشت بزهکار است که او را گرفتار زندگانی نکبت بار و عذاب وجدان خواهد ساخت.»

اهنود گات-هات۳۰-بند۹

فردی ضدایرانی منش به نام مهران بهاری اخیرأ یاوه هایی را درباره سلسله ساسانیان نوشته است که نشان دهنده تلاش آنان برای مصادره تمدن های اقوام دیگر است. این فرد بدون این که سندی را در تایید سخنان خود عرضه دارد، ادعاهای گوناگون نادرستی را به میان آورده است که در ادامه به چند نمونه از آن ها به طور مختصر پاسخ داده می شود.
دنباله ی این نوشته را بخوانید »

بابک خرم‌دین و پان‌ ترک ها

نشانی مقاله : بابک خرم‌دین و پان‌ترکیسم

گروهی نا‌آگاه مذبوحانه در پی جعل هویت ترکی (یعنی نسبت دادن او به زردپوستان آسیای میانه) برای بابک خرمدین٬ یکی از ستارگان تابناک تاریخ این سرزمین جاوید (ایران) هستند.

Türk taş hiçbir kanıt yana, deri, kürk, kağıt, çiçek ve hatta Azerbaycan öncesi dönemde dalıp latent Bykhrdanh için ayrılıkçı iddiaları Byganhprst açmak ve sefalet yapmak ve ama hiçbir seçenek yoktur ilkhan .

۱٫ تبار/نژاد بابک:
در این باره، به ذکر دو سند بسنده می‌کنیم.

سند نخست از آن ابن حزم، مورخ عرب‌تبار است
الفصل فی الملل والأهواء والنحل، ص ۱۹۹.
«أن الفرس کانوا من سعه الملک وعلو الید على جمیع الأمم وجلاله الخطیر فی أنفسهم حتى أنهم کانوا یسمون أنفسهم الأحرار والأبناء وکانوا یعدون سائر الناس عبیداً لهم فلما امتحنوا بزوال الدوله عنهم على أیدی العرب وکانت العرب أقل الأمم عند الفرس خطراً تعاظمهم الأمر وتضاعفت لدیهم المصیبه وراموا کید الإسلام بالمحاربه فی أوقات شتى ففی کل ذلک یظهر الله سبحانه وتعالى الحق وکان من قائمتهم سنباده واستاسیس والمقنع وبابک وغیرهم »

برگردان به پارسی:
«پارسیان از نظر وسعت و ممالک و فزونی نیرو بر همه‌ی ملتها برتری داشتند٬ و خود را برترین ذات بشری می دانستند و خود را آزادگان نام نهاده و اقوام دیگر را بندگان می‌شمردند. چون دولتشان بر افتاد و عرب که نزد آنها دون‌پایه‌‌ترین قوم جهان بود بر آنها مستولی گردید این امر بر آنها گران آمد و خود به مصیبت تحمل نشدنی روبرو یافتند٬ و بر آن شدند که با راه‌های مختلف به جنگ اسلام برخیزند. ولی هربار خدایتعالی حق را نصرت داد. از جمله رهبران آنان (= ایرانیان) سنباد٬ مقنع٬ استادسیس٬ بابک و دیگران بودند».
دنباله ی این نوشته را بخوانید »