כורש הגדול והטורקים פאן

توضیح از سایت آذرگشنسپ : מאמר זה היה בעבר בתגובה למאמר מעליב של "חוסיין פאיז אלהי וחיד".,רופא NRI ומחבר אתר Zrgshnsp פאן תורכי שקבעו כי המחבר של הפאן תורכי נשבע על ידי קבוצות בדלניות יוסיף להתפרסם, مقاله ی اصلی را به صورت فایل تصویری از روی فایل متنی تجزیه طلبان در انتهای ی این مطلب قرار دادم.

שוב פעם: كوروش كبير و پان تركيسم

כתובת מקורית: كوروش كبير و پان تركيسم

מחברים : דריוש קיאני

בקרב אנשי זמנו היה כורש מכובד ומצטיין באומץ, תבונה ושאר מעלות.. // כורש לא היה רק ​​אדם אמיץ בקרב, אלא הוא היה מתחשב ואדיב בהתנהלות מול נתיניו, ולכן קראו לו הפרסים אבא. (Diodorus Siculus, Kitabhanhi היסטורי 22/9/1; 9/24/1).

גם עד היום מספרים זרים רבים בסיפוריהם ובשיריהם שכורש היה נדיב מאוד, נדיב, שוחר ידע ושאפתן, כך שסבל כל קושי וסבל והתמודד עם כל סכנה. (קסנופון, מאמץ את סיירוס 1/2/1).

——————————————————————————————

חוסיין פאיז אלהי והיד, תיאורטיקן ידוע של אסכולת הזיוף, הבורות וההונאה (פאן-טורקיזם), בעל מומחיות מיוחדת ביצירת מיתוסים, לאחר ניסיונות שווא ולא מוצלחים להחרים חלק מגילויי הציוויליזציה האיראנית, כמו רוסתם, סימורג. (!), ניזמי גנג'ווי, אבו ריהן בירוני, אשקניאן ואחרים, לטובת העם הטורקי (שגורלם ותולדותיו אינם קשורים כלל לאיראנים האזרים)כדי למלא את חלל חוסר התרבות של העם הזה ולפצות על היעדר כל דמות היסטורית וספרורית בולטת, הפעם מתוך הבנה שאין אפשרות להפקעה והחזקה של כורש הגדול לטובת העם הזה. , בנימה ובספרות העולה בקנה אחד עם כבודם וחבריו לעבודה הפכו את כורש למטרה לכל מיני עלבונות ועלבונות מגונים..

על ידי קריאת השורות הראשונות של הכתיבה שה'. فيض الهي وحيد (בעל תואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטה לא ידועה בטרנסקווקזיה!) זה שזור בעניין הזה, מיד מתברר שאחת הסיבות לשנאתו ולזדון שלו כלפי כורש הגדול היא שתעשיית הקולנוע השוודית מתכננת לעשות סרט על האישיות המפורסמת בעולם הזה, אבל מצד שני, אף אחד עדיין לא עשה סרט על אישים מפורסמים, אנשים טורקים (אנחנו לא יודעים מי הם!) הוא לא עשה סרט!

ח. فيض الهي وحيد، بنابر شيوه‌ي رايج در ميان همه‌ي پان‌ترك‌هاي تجزيه‌طلب، در جاي جاي نوشته‌ي خود پاي حكومت پهلوي را به ميان آورده و آن را دشنام باران كرده است، بدين منظور كه با سياسي كردن موضوعات تاريخي و فرهنگي و القاي اين تصور كه آگاهي‌هاي تاريخي كنوني برساخته‌ي پهلويان است، هر كسي را كه به آگاهي‌هاي تاريخي كنوني باورمند باشد، وابسته و طرفدار حكومت پهلوي جلوه دهند و اورا مرعوب سازند!

ח. فيض الهي وحيد در ادامه‌ي نوشته‌ي خود، كوروش بزرگ را «جوانك دزد فاسد الاخلاق بدخوي و سگ پروده» مي‌خواند و استدلال‌هايي را – به خيال خود – پشت‌بند آن مي‌كند كه خواندن آن‌ها، تنها احساس ترحم و رقت انسان را نسبت به وضعيت روحي و عقلي ح. חסדו של אלוהים נותן השראה לווהיד.

בהתחלה הוא טוען שקטסיאס, סופר יווני, הציג כך את כורש, אך בפועל מתברר שהוא לא מכיר את אותו סופר יווני וגם לא קרא את כתביו, אלא שהמקור שלו הוא כתיבה של שייח'. Sadegh Khalkhali - אני לא יודע למה קראו לו נואם מפורסם למרות שכולם מכירים אותו כשליט הראשון של המהפכה האסלאמית.! בכתיבתו ביקש השייח' הנזכר לעוות את פניו של כורש הגדול כדי להילחם עם ממשלת פהלווי; אולם על מנת להבין את רמת ההבנה והידע של השיח' הנזכר מטקסטים היסטוריים, די לציין שהוא השתמש במילה "בנדיט", הכתובה בספרו של רבנשד חסן פיריניא, בציטוט מקציאס ו. על אביו של כורוש כביר. "דרך האישה" (= شيوه زنانگي) הוא קרא אותו וצירף אותו לכורש הגדול, והסיק שהוא מושחת מבחינה מוסרית; ועכשיו, המחבר של Pan-Turk Kejfahmane הפך את בסיס ההשמצות שלו נגד כורש הגדול.!

اما با مراجعه به آن چه از نوشته‌هاي كتزياس بر جاي مانده است (1) روشن مي‌شود كه او درباره‌ي وضعيت اخلاقي و دوران جواني كوروش هيچ سخني به ميان نياورده است. אבל ניקלס דמאשי, הסופר של התקופה ההלניסטית, סיפר בכתביו אגדה, שבה נאמר כי כורש היה בנו של אדם שהיה שודד בשל עוני, ואישה שתפקידה היה רועה. (2). בהנחה את האמת של הסיפור הזה (דבר שאינו אפשרי)יש לומר כי קיום משפחה ממעמד נמוך ועני אינו גורם להשפלה והשפלה לאף אחד, ואם אדם מתפקיד כזה הגיע לעמדת הגשמת האימפריה הגדולה ביותר של העולם העתיק, יש לשבח אותו ללא הרף. ונחשב לגאון שאין שני לו.. اما قضيه فقط اين نيست.

نيكلاس دمشقي در ادامه، روايت مي‌كند كه كوروش در جواني به شغل زيباسازي (گل‌كاري و باغداري) املاك دولتي مشغول بود و سپس به شغل ساقي‌گري آستياگ پادشاه ماد گماشته شد. אבל הנקודה המעניינת כאן היא שאותו סיפור מסופר גם על סרגון, המלך הקדום של אכד.. בסיפור זה מסופר שאמו של סרגן הייתה כומר ואביו גר בהרים (הוא היה שודד). האם הניחה את התינוק בסל והשאירה אותו בנהר. אדם שהביא מים מהנהר לקח אותו והרים אותו. סרגן עסק בגינון בצעירותו, ולאחר מכן עסק בגינון בלשכת המלך של אכד. (3). בדומה לסיפור הזה, באפוס הלאומי של איראן, על קי קבאד ודראב (4) זה גם סופר. אבל אנחנו יודעים שסרגון היה ממשפחת מלוכה ומה לגבי מוצאו הנחות (ואנשים כמו סיירוס וקי קב"ד ו …) סופר, יש בסיס מיתי באמירה שהמלך הנדון הגיע למלכות בזכות כבודו וזכותו האישיים, ובחירתם ותמיכתם של האלים, וללא קרב ומאבק, ולפיכך שלטונו. לגיטימי וצודק מכל בחינה. درباره‌ي كوروش بزرگ نيزمسلم است كه وي از دودمان شاهان انشان (بخش شرقي سرزمين ايلام، پارس/ فارس بعدي) היה (گزنفون 1/2/1؛ 7/2/24؛ استوانه‌ي بابلي كورش 12؛ بسنجيد با هردوت 1/107؛ 7/11), וניכר שהסיפור שסופר על עלייתו ממוצא נחות לא היה אלא שחזור של מיתוס ומסורת עתיקים לחיזוק הלגיטימיות והצדקה של ממלכת כורש הגדול.. כמובן, מבורותו של ח. فيض الهي وحيد از اسناد تاريخي و ناتواني‌اش از درك مضامين اسطوره‌اي نبايست شگفت‌زده شد، چرا كه اشتغال بي‌وقفه‌ي نظريه‌بافان پان‌تركيسم به تحريف و مصادره‌ي تاريخ ايران، بدانان فرصت كسب علم و سوادآموزي را نمي‌دهد؛ اگرچه ذات آنان پذيراي هيچ گونه آموزش و پرورشي نيز نيست!

ח. פאיז אלהי והיד המשיך בכתיבתו, על ידי שימוש לרעה בסיפורו של יוסטין (קטע מההיסטוריה של פיליפי 1/4), ציטט ההיסטוריון היווני, מכנה את כורש הגדול "מגדל כלבים" ואז מגיע למסקנה שלכורש היו "חיים מלוכלכים".! סיפור שסיפר ג'סטין, שהוא המשך לאותו מיתוס שסיפר ניקולס מדמשק, מתאר כי לאסטיאגס היה חלום שמשמעותו הוא יופל על ידי נכדו.. לכן, הוא הורה להרוג את נכדו, כורש. אבל הפקיד לא עשה זאת והשאיר את סיירוס ביער. שם, נקבה הניקה את התינוק סיירוס וטיפלה בו עד שרועה צאן לקח אותו אליו וגידל אותו.. اما اين روايت نيز داراي مضموني اسطوره‌اي است كه درباره‌ي شخصيت‌هايي ديگر نيز نقل شده است؛ چنان كه در افسانه‌هاي رومي گفته مي‌شود رمولوس و رموس (بنيان‌گذاران بعدي روم) הוא הוכנס לסל כתינוק ונשאר לו לזרום בנהר. על גדת הנהר, זאבה טיפלה בהם וטיפלה בהם עד שרועה צאן מצא אותם וגידל אותם. (5). علاوه بر اين، حتا درباره‌ي زرتشت نيز گفته مي‌شود كه هنگام رها كردن‌اش در جنگل، ميشي بدو شير داده بود (دين‌كرد 7/3/17). و داستان پرورش زال به وسيله‌ي سيمرغ نيز داستاني بس معروف است. מיתוס זה, בהתאם לאותו מיתוס המייחס את המלך למעמד נחות, מתייחס לעובדה שההגנות המיוחדות של אלוהים השתחררו מנשמתו של ילד, שנועד לגדול בעתיד לציית, כך שאף חיה (כגון כלבים, זאבים, סימורג' וכו'…) בניגוד לטבעו ורק בגלל נס אלוהי, הוא מוטל לגדל ולדאוג לתינוק האנושי.

לגבי ח. פאיז אלהי והיד, שכמו כל פאן-טורקי שולל ומרומה, צבר בורות ותמימות בכל חלק מהווייתו, ראה במיתוס הספציפי הזה עובדה וראה בו דיווח היסטורי.. הוא לא מבין את ההבדל בין מיתוס להיסטוריה, וגם לא יודע שאי אפשר להאכיל בני אדם מחלב כלבים..

בארי, פרט לסיפור האגדי של ניקולאי מדמשק, כל ההיסטוריונים הקדמונים, בהתאם למסמכים ההיסטוריים של אז, מציינים את מוצאו האצילי והמלכותי של כורש, את חינוכו המכובד והמלכותי, ואת אופיו ושיטתו האנושית והמוסרית. , ולפיכך טענה זו תקפה.. חסד ה' בלבד :"בנוסף להדגשת חוסר המוסריות של כורש, היסטוריונים מלבד צציאס שחי לפני ישו חשפו עוד חלק מסודות חייו המלוכלכים", זיוף ועיוות מלוכלכים הוא אחד השקרים המביש של הפאן-טורקים..

אבל הנקודה שקשה להרחיב את הדעת היא שבעוד פאיז אלהי והיד מייחס לכורש "גידול כלבים" ולכלוך שהטורקים, באמונה ובגאווה שלמה, רואים את עצמם כצאצאים של זאב.! طبيعي است كه از نگاه شاگردان مكتب جعل و جهل و فريب (פאן-טורקיזם)، گرگ خون‌خوار بر سگ وفادار شرافت و برتري دارد!

ח. فيض الهي وحيد در ادامه‌ي داستان سگ‌بازي خود، ادعاي جديدي را، كه هيچ مأخذي براي آن معرفي نمي‌كند و پيدا است كه سرچشمه‌ي آن تخيلات فاسد خود است، به ميان مي‌آورد و مي‌نويسد: "אמרו לאיסקנדר שבגלל שהיסוד של השושלת האחמנית נבנה עם "אריות כלבים" וה"מגנים" של המשפחה הזו הם "כלבים", אז בכל מקום שאתה רואה כלב מסתובב על גבי גופה, דעו שהגופה שייך למלך האחמניד, וכך היוונים יגיעו בקרוב. עם אותם תסמינים, הם מצאו את גופתו של דריוס השלישי מאחמניד והביאו אותה לאלכסנדר.! תוצרי מפעל הזיוף והשקרים הפאן-טורקים, שהזינו אותו 75 מיליון הדולר של אמריקה והעובדים והצוות שלה הם חבורה של אנשים מרומים וחסרי נפש, אין לזה סוף..

ח. פאיז אלהי וחיד כותב במקום אחר במאמרו: "בכל מקרה, מה שעולה מהפרשנויות היווניות והאסלאמיות הוא שכורש היה מה שנקרא מגדל כלבים גדול עם כל מנה ומיומנות, הוא הרס את האימפריה של הטורקים המדיים ואסטיאקים הרגו את המלך המדיאני האחרון בגלות".. מתוך אמירה זו הקורא מבין היטב שסיבה נוספת לשנאה ולעוינות של הפאן-טורקים כלפי כורש הגדול היא שהוא שלט - לטענתם. – "טרק" גידל את הנקבות!

כמו כן, יש להדגיש כי למקורות האסלאמיים לא היה מידע על המדיים או על מי ששמו אסטיאג'ס, וכי אין ראיות לכך שהמלך האחרון של המדים נהרג בפקודת כורש הגדול. (להיפך, נאק. לשניכם 1/130 שאומר שאסטיאגס יחיה בשלום ובביטחון עד סוף ימיו, וג'סטין 1/6 המודיע על ההקצאה של אסטיאג לעיריית גורגן)אני חייב לציין שוב שעד כה לא נמצאו מסמכים כתובים של נייר, עור או אבן המראים שאנשי צפון מערב איראן דיברו טורקית לפני שלטון הטורקומנים-ספאים.. במקום זאת, כל המסמכים ההיסטוריים, הארכיאולוגיים והלשוניים הקיימים מעידים פה אחד כי המדיים וממשיכיהם בעידן האסלאם היו איראניים במוצאם, בתרבותם ובשפה. (6). اين را نيز بيافزايم كه پارس‌ها و مادها چنان پيوندهاي نزديك قومي و فرهنگي داشتند كه نويسندگان باستان بارها، پارس‌ها را ماد خوانده‌اند (نك. هردوت 1/206؛ 4/197؛ 6/64ۀ 112 و غيره؛ ديوجنس لائرتيوس 2/5؛ ديودروس 9/31؛ پلوتارك، تميستوكل 6/8؛ و…).

اينك آشكار است كه هر نوع تكاپويي در جهت ترك جلوه دادن دودمان‌ها و شخصيت‌هاي ايراني يا مخدوش كردن چهره‌ي شخصيت‌هاي تُرك نشدني، از طريق جعل و تحريف و دروغ و فريب، اقدامي محكوم به شكست و مشتي است كه پيوسته به سندان كوفته مي‌شود و نتيجه‌ي آن، فروپاشي و خُرد شدن كامل موجوديت اشرار تجزيه طلب پان‌ترك است، كه اين روزها خصلت خرابكاري و آشوب‌طلبي و تجاوزگري خود به جان و مال مردم را به خوبي برملا و آشكار كرده‌اند.

——————————————————————————————————-

ان شر الدواب عند الله الصم البكم الذين لايعقلون (سوره‌ي انفال: 22)

همانا نزد خداوند شرورترين موجودات كساني هستند كه (نسبت به حقايق) كر و لال‌اند و هرگز تعقل نمي‌كنند.

——————————————————————————————————-

پانويس‌ها

1.

http://www.tertullian.org/fathers/photius_03bibliotheca.htm#72

2.

R. Drews, “Sargon, Cyrus and Mesopotamian Folk History”, Jouranl of near eastern studies, vol. 33, No. 4, 1974, pp. 389-391

3.

همان جا

4.

حماسه‌سرايي در ايران، ذبيح الله صفا، انتشارات فردوس، 1374، ص 481، 42-541

5.

http://www.bartleby.com/65/ro/Romulus.html

6.http://prana.persianblog.com/1382_7_prana_archive.html#938324

——————————————————————————————————-

 

חסד Waheed חוסיין

 

חסד Waheed חוסיין

 

חסד Waheed חוסיין

 

حسین فیض الهی وحید

חסד Waheed חוסיין

3 השב ל כורש הגדול והטורקים פאן

 • یک آزری نه آذری says:

  הרהור על המאמר והפנטרקיזם של כורש זולקארנאין

  turks.parsiblog.com/Posts/278/تاملي+بر+مقاله+كورش+ذوالقرنين+و+پانتركيسم/

 • […] תסתכל על הערת שוליים מספר תשע, חילול השם נגד כורש אחמנשי בסוף המאמר הזה(דוגמאות למאמר זה ולכמה מאמרים אחרים עדיין זמינות […]

 • שלום על כורש הגדול …
  פנינה רעה אם גביע הזהב נשבר
  מחיר האבן לא יעלה והזהב לא ירד
  שלום על כורש הגדול …