کوروش بزرگ و پان ترک ها

Siteyi Zrgshnsp açıklayın : Bu makalede, saldırgan Pyshtrdr yanıt olarak yazılmıştır "Hüseyin lütuf Wahid",NRI doktor ve sitede listelenen Pan Trkyst Zrgshnsp yazarı, ayrılıkçı gruplar tarafından bir yazar Pan Trkyst laneti yayınlanacak devam, Ben ayrılıkçı koymak bu yazının sonunda bir metin dosyasından bir video dosyasının içine Ana madde.

Bir kez daha: Cyrus ve pan-Türkizm

نشانی مقاله: Cyrus ve pan-Türkizm

نویسنده : Dariush Kiani

Cyrus cesaret ve istihbarat ve diğer erdemleri onların zaman erkekler arasında, seçkin ve belirgin bir oldu. // Cyrus savaşta cesur tek adam değildi, ama o Atbaash ile ilişkilerinde nazik ve düşünceli, ve dolayısıyla Persler babasını çağırdı (9/22/1 9/24/1 ilgili Dyvdrvs Sykvlvs Kütüphane).

حتا تا به امروز نبز خارجیان در داستان‌‌ها و نغمه‌های خود نقل می‌کنند که کورش نفساً بسیار سخاوتمند و خیرخواه و معرفت‌دوست و نام‌جوی بود، به طوری که در برابر هر گونه سختی و رنجی بردباری می‌کرد و با هر گونه خطری رویارو می‌شد (Cyrus 1/2/1 ve Xenophon, Eğitim).

——————————————————————————————

Waheed Hussain zarafet, Nzryhbaf bilinen sahte, cehalet ve aldatma okul (Pantrkysm), Hangi Rüstem, Phoenix gibi, İran medeniyetinin el koyma amaçsız ve sonuçsuz denemeden sonra, Afsanhsazy uzmanlaşmıştır (!)Bırakarak insanların yararına vb Nizami Gencevi, Ebu Reyhan Biruni, Partlar, (İranlı Azeriler ile ilgisi yoktur kaderi ve geçmişi)، به منظور پر کردن خلاء بی‌فرهنگی این قوم و جبران بی‌بهرگی آن از هر گونه شخصیت برجسته‌ی تاریخی و ادبی، این بار با درک این که امکان مصادره و تصاحب کوروش بزرگ به نفع این قوم وجود ندارد، با لحن و ادبیاتی در خورد شأن خود و هم‌مسلکان‌اش، کورش بزرگ را آماج انواع هتاکی‌های وقیح و دشنام‌گویی‌های قبیح ساخته است.

H ilk satırları okuyarak tarafından yazıldı. İlahi Grace V. (Transkafkasya Bilinmeyen üniversiteden fahri doktora Düzenledi!) Bu bağlamda, o ünlü karakteri Cyrus, karakteri hakkında dünyaca ünlü bir filmi inşa etmek istiyor İsveçli sinemacı karşı kini nedenlerinden biri, ama tersine, hiç kimse sahip olduğu anlaşılır, dokuma (Onlar kim olduklarını biliyor!) Bu bir film değil!

H. Kültürel ve tarihsel konularda siyasallaşması ve tarihsel bilinç fikrini aşılamak bu sırayla, hükümetin yanında onların yerine tüm Pantrkhay ayrılıkçılar arasında çok yaygın ilahi lütuf, stil waheed ve hakaretler yağmur yağıyor !

H. Onları okuyanlar arkasında görür, sadece manevi ve entelektüel için acıma ve acıklı insanı hissediyorum - zihninde - Wahid yazdıklarının, Cyrus Büyük, "fahişe Bdkhvy çocuk ve köpek hırsızlar Parvadeh" çağrıları ve argümanlar lütuf devam . Waheed ilahi lütuf kışkırtır.

او در آغاز ادعا می‌کند که کتزیاس، نویسنده‌ی یونانی، کوروش را این چنین معرفی کرده است، اما در عمل معلوم می‌شود که وی نه با آن نویسنده‌ی یونانی آشنایی دارد و نه نوشتار او را خوانده است، بل که مأخذ وی، نوشته‌ای است از شیخ صادق خلخالی – که نمی‌دانم با وجود این که همگان وی را به عنوان نخستین حاکم شرع انقلاب می‌شناسند، چرا وی را خطیب مشهور خوانده است! Şeyh onun metninde, Pehlevi hanedanı karşı, Büyük Kiros yüz bozulma sonrasında gelen mücadele, ama ins anlamak ve Bilgi Şeyh tarihsel metinler o memnun bu noktaya değinmek sözü, terim "korsanlık, dedi (Style = kadınlık) Okuyun ve Cyrus Büyük uymak, Cyrus karşı da Fhmanh, Pantrk Kjfhmtry yazar eğim kaldırdı şimdi olduğu o ahlaksız olduğu varlık çıkarım, ve kurucusu kendini Dshnamgvyyhay vardır!

Ama Ctesias yazılarında kaldı görmek için (۱) O genç Cyrus ahlaki durumu hakkında hiçbir söz değil açıktır. Ama söz konusu olan onun kağıt alıntı efsane Şam, Helenistik yazar, Nicholas Cyrus son derece zayıf oğlu bir adamdı soygun oldu ve kadın o papaz olduğunu (۲). Bu hikayenin doğruluğunu varsayarsak (Hangi mümkün değildir)، باید گفت که داشتن خانواده‌ای از طبقه‌ای فرودست و فقیر، باعث مذلت و حقارت کسی نیست و اگر فردی از چنین جایگاهی نیز به مقام برآوردن بزرگ‌ترین امپراتوری جهان باستان دست یافته باشد، او را باید پیوسته ستود و نابغه‌ای بی‌همتا به شمار آورد. Ama o değil sadece.

Şam Cyrus kariyerimi genç güzelleştirilmesi anlatıyor Nicholas, devam (Çiçekçilik ve Bahçıvanlık) Devlet mülkiyeti dahil oldu ve Med kralı iş Saqygry Styag atandı. Burada ilginç olan nokta, Sargon, Akkad kralı, yaklaşık bu hikaye de eski atıf olduğunu. Hikaye manevi anne ve babası Sargon dağlarda yaşamış olduğu söyleniyor (Bandit oldu). Anne, bir sepet içinde Sargon bebek ve nehirde koyar öldü. O tahliye büyük nehirlerin bir adamdı. Sargon cihazda Akkad kralı ve daha sonra gençlik bahçe bahçe içinde olmuştur nişanlandı (۳). Kay G. ve D. bu hikayede, İran milli destanı, İlgili (۴) Anlatı da. Ama biz Sargon onun emrine kökeni hakkında kraliyet hanedanı ve ne olduğunu biliyorum (Elli dörtte ve hasat sadece Inuyasha ve kuruş parasını yalanladı …) Anlatıldı, amaçlanan kral mücadele olmadan kişisel hak ve onur ve seçimi ve tanrıların koruması ve neden gelip krallığı için mücadele, ve böylece, meşru ve haghani her türlü onu ekarte etmek için bu noktada Bnmayhay efsaneleri . Cyrus, Anshan Nyzmslm kralı hakkında onun soyundan olduğunu (Elam, Pers / İran sonraki bir arazi doğu kısmı) بوده (Xenophon 1/2/1, 7/2/24, Cyrus, 12 Babil silindir; Herodot 1/107, 7/11 ile karşılaştırmak)Ve mütevazı kökenli onun yükselişi hakkında bir hikaye ortaya antik mitler ve gelenekler bir retelling ama hiçbir şey meşruiyetini ve harika oldu Cyrus saltanatının meşruiyetini güçlendirmek için, alıntı. Cehalet H. Tarihi belgeler ve efsanevi temaları anlamak için yetersizlik Waheed ödemesiz durmayan işgal ve müsadere Nzryhbafan Türkçülük tarihi çarpıtmaya beri kendi doğası herhangi bir eğitim için açık olmasa da, bu bilgi ve okur-yazarlık kazanmak için fırsat olmazdı, sürpriz olmamalı!

H. Onun istismar hikayesini devam etmek ilahi lütufla waheed ki Justin (Seçilen tarihler Philippi 1/4), Yunan tarihçi, alıntı, Cyrus'un Köpekler yetiştirilen 've ardından Cyrus "kirli hayat" olduğunu söylüyor olduğu sonucuna! Justin torunumun Shdnash tarafından devrildi söyledi ve Nicholas hareli, bu rüya yorumunu görmek Styag açıklayan efsane devam edilmiştir hikaye alıntı. O nedenle, onun torunu, Cyrus, şehit olmasını emretti. Ama resmi var, Cyrus ve ormanda terk etmedi. در آن جا نیز سگی ماده به کوروش نوزاد شیر داد و از او مراقبت کرد تا آن که چوپانی وی را به نزد خود ‌برد و بزرگ نمود. Onlar Roma mitler ve Rmvs Rmvlvs bilindiği gibi ama bu hikaye, diğer karakterler hakkında söylenmiştir efsanevi bir tema vardır (Roma sonraki kurucu) Nehir akışında bir sepet içinde bebek kurulmuştur. Yahudiye River ve süt onlara bakmak için otlatıcılık bir kurt olanlara ve onları eğitimli bulundu (۵). Dahası, çoğu zaman ormanda terk edilmiş Zerdüştlük çağırdı bile, ona süt vermek (7/3/17 Denkard). Albino üreme ve hikaye hikaye ile, çok iyi Phoenix bilinen. این اسطوره، در راستای همان اسطوره‌ای که پادشاه را به طبقه‌ای فرودست نسبت می‌دهد، بر این حقیقت اشاره دارد که حمایات ویژه‌ی خداوند از جان کودکی رها شده، که مقدر است در آینده فرمان‌روایی بزرگ شود، چنان بوده که حتا یک جانور (Köpekler, kurtlar, Phoenix, ve benzeri…) Yenidoğan insanın doğanın mucizesi ve ilahi, personel eğitimi ve bakım aksine.

'H. Başka Frybkhvrdh Pantrk sahtekar gibi, ilahi lütuf Waheed'in parçacık-parçacık cahil ve saf varlığı yatırılır, efsane düşünce ve gerçeklik olarak kabul edilir tarihi ayarlar. O mit ile tarih arasındaki farkı ayrım anlamadı, ve bir aslan köpek insan beslenmesinde hiçbir olasılık olduğunu bilir değil.

Eh, zaman tarihsel belgeler doğrultusunda Şam efsanevi anlatı Nicholas, tüm antik tarihçiler, dışında, soylu ve kraliyet soy Cyrus, keyifli ve kraliyet üreme ve görgü ve onun yöntemleri ahlak açıklık, ve bu nedenle iddia H. edilir. V. Tanrı'nın lütfu olduğunu :Tahrifat ve kumaş Kirli diğer Drvghbafyhay bozan, "Cyrus Fasdalakhlaq vurgularken, yaşamın kirli sırları başka bir bölümünde yaşayan Ctesias dışında M.Ö. tarihçiler, onu perde almış" utanç verici Pantrkha olduğunu.

Ama zihin dinlenmek zor nokta olduğunu Wahid ilahi lütuf, tam bir inanç ile Türkler ve gurur Cyrus'un köpek Prvrdgy 've kir oranı bir kurt Myangarnd soyundan ise! Bu doğal olduğunu sahtecilik ve cehalet ve aldatma okulda öğrenciler (Pantrkysm)Sadık köpeğe, kana susamış kurt vererek onur!

H. Kendi Sgbazy hikayede V. Tanrı'nın lütfu, bunun için herhangi bir gerekçe tanıtmak ve sizin hayal geldiğini bulmak değil, yeni bir iddia, gündeme, bozuk ve yazar: «به اسکندر گفتند چون شالوده خاندان هخامنشی با «شیر سگ» برآمده و «محافظین» این خاندان «سگان» می‌باشند لذا هر کجا سگی را دیدید که در بالای سر جسدی پرسه می‌زند بدانید که جسد متعلق به پادشاه هخامنشی است و بدین ترتیب یونانیان بزودی با همان علایم مذکور جسد داریوش سوم هخامنشی را پیدا کرده پیش اسکندر آوردند»! Pantrkha dövme İmalat, yakıt 75 milyon Amerika'da insan ve işçi ve emekçi Alqland Frybkhvrdh ve bir avuç eksik, hepsi değil.

H. Waheed ilahi lütuf yazısında başka yerde yazıyor: « به هر حال آنچه از تعابیر و تفاسیر یونانی و اسلامی برمی‌آید این است که کوروش به اصطلاح کبیر سگ پرورده با هر دوز و کلکی بود امپراتوری ترکان ماد را از پای درآورد و آستیاک آخرین پادشاه ماد را در تبعید کشت». Bu ifadeden, okuyucu öğrenir başka nedeni yanı sıra Cyrus garez ve düşmanlık Pantrkha onun hükümetinin - zihin – "Leave" Median devrildi!

ضمن تأکید بدین نکته که منابع اسلامی هیچ اطلاعی از مادها و کسی به نام آستیاگ نداشته‌اند، و این که هیچ مدرکی مبنی بر کشته شدن واپسین شاه ماد به فرمان کوروش بزرگ در دست نیست (Buna karşılık, bir banka. Herodot'a 1/130 Styag polise atanan güvenlik ve konfor ve Styag Justin altıncı tutuklu hayatın sonu Gorgan bildirdiğini)، می‌بایست مجدداً تصریح کنم که تاکنون هیچ سند مکتوبی از جنس کاغذ و چرم و سنگ به دست نیامده است که نشان دهد تا پیش از حاکمیت ترکمانان – صفویان، مردم شمال غرب ایران به زبان ترکی سخن می‌گفته‌اند. بل که همه‌ی اسناد تاریخی و باستان شناسی و زبان شناسی موجود، یک‌سره و یک‌صدا بر ایرانی بودن تبار و فرهنگ و زبان مادها و جانشینان آنان در عصر اسلامی گواهی می‌دهند (۶). Ayrıca Persler ve Medler çok yakın etnik ve kültürel bağları antik yazarlar defalarca, İran Medler okumak olduğunu eklemek istiyorum (Uç. Herodot 1/206, 4/197, 6/112 64 ە vb Dyvjns Layrtyvs 2/5; Dyvdrvs 9/31; Plutarkhos, Tmystvkl 6/8, ve…).

اینک آشکار است که هر نوع تکاپویی در جهت ترک جلوه دادن دودمان‌ها و شخصیت‌های ایرانی یا مخدوش کردن چهره‌ی شخصیت‌های تُرک نشدنی، از طریق جعل و تحریف و دروغ و فریب، اقدامی محکوم به شکست و مشتی است که پیوسته به سندان کوفته می‌شود و نتیجه‌ی آن، فروپاشی و خُرد شدن کامل موجودیت اشرار تجزیه طلب پان‌ترک است، که این روزها خصلت خرابکاری و آشوب‌طلبی و تجاوزگری خود به جان و مال مردم را به خوبی برملا و آشکار کرده‌اند.

——————————————————————————————————-

Alb m ک kim Tanrı'nın sağır kötü canavarlar, dilsiz, gerçekleştirmek (Sura Al-Enfâl: 22)

Şüphesiz, Allah, En Kötü yaratıklar kim (Gerçeklere) Laland ve sağır anlamıyorum.

——————————————————————————————————-

Dipnotlar

1.

http://www.tertullian.org/fathers/photius_03bibliotheca.htm#72

۲٫

R. Drews, “Sargon, Cyrus ve Mezopotamya Halk Tarih”, Yakın doğu çalışmaları Jouranl, vol. 33, Hayır. 4, 1974, pp. 389-391

۳٫

Orada

4.

HMAS · İran, Zabihullah Safa, Firdous Yayınları, 1374, s. 481, 42-541 içinde hsrayy

5.

http://www.bartleby.com/65/ro/Romulus.html

۶٫http://prana.persianblog.com/1382_7_prana_archive.html#938324

——————————————————————————————————-

 

Waheed Hussain grace

 

Waheed Hussain grace

 

Waheed Hussain grace

 

حسین فیض الهی وحید

Waheed Hussain grace

3 yanıt کوروش بزرگ و پان ترک ها

 • Azeri değil ZRY says:

  Araştırma ve Cyrus Zilhicce ayının Türkçülük odaklanan

  turks.parsiblog.com/Posts/278/تاملی بر مقاله کورش ذوالقرنین و پانترکیسم/

 • […] Bu görünüm altında dip not Hayýr, Fhshnamh Akamanış Cyrus(Bu makale ve diğer bazı eşyalar üzerinde örneklenmiş […]

 • Merhaba Cyrus …
  Bdgvhr Taş Golden Bowl yenilgi durumunda
  Nyfzayd taşlar ve altın fiyatları düşük kalması
  Merhaba Cyrus …