حدود آذربایجان در نقشه های تاریخی

Նախկինում Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից հայտարարվում էր միացյալ թուրքական պետության և Ադրբեջանի ազգի գոյության մասին, և այդ կեղծիքի ծավալն օրեցօր ավելանում է պանթուրքիստական ​​խմբավորումների կողմից։.

Ըստ այս պնդման՝ թուրք ազգը միասնական է, شامل دو بخش جمهوری آذربایجان فعلی و آذربایجان حقیقی ایران بوده است که پس از قرار داد ترکمانچای توسط ایران و روسیه به دو بخش تجزیه شدند و مطابق با این نظر ,کشور کنونی آذربایجان و آذربایجان ایران دو بخش از یک کشور تاریخی هستند که توسط ایرانیان اشغال شده بودند و لازم است قسمتهای آن باردیگر به یکدیگر ملحق شوند .

در ادامه ی این مطلب مجموعه ای از نقشه های تاریخی برای رد این ادعا و دانستن حدود و نامهای تاریخی آذربایجان به صورت فایل متنی نمایش داده می شود .پس از دریافت فایل برای دیدن جزییان بیشتر از امکان بزرگنمایی بهره گیرید

تدوین از آذرگشنسپ

تصاویر از این نشانی برداشته شده است همینطور در انتهای این مطلب سه نقشه ی مربوط به قرن نوزدهم موجود است .
دانلود فایل متنی نقشه های تاریخی و آذربایجان

2 Պատասխանել حدود آذربایجان در نقشه های تاریخی

  • ایدین says:

    bro va bebin korosh ro koja koshtan va be daste ki
    vagean ke ye daneshmande ojobeyee hasti

  • ադմին says:

    مرجع نقشه ها ایرادی ندارد و در هر مورد اینکه هر نقشه از کدام مجموعه آمده در کتاب توضیح داده شده؛ مطلب را هم از کتابخانه گوگل نقل کردم و زبان نوشته هم ارمنی نیست و انگلیسی است. من نمی دانم شما چه جیز را ارمنی می خوانید و کدام سایت ناسیونالیست ارمنی است خود کتاب هم در نیویورک چاپ شده البته کتاب در مورد نقشه های مربوط به ارمنستان است اما این موضوع ربطی به اعتبار اسنادی که مرجعش ذکر شده ندارد. در مورد نام آذربایجان هم منطقه ی اران در قدیم آذربایجان خوانده نمی شد بدیهی است که در نقشه ها هم چنین چیزی نیامده باشد.