הנציג Tr ک ,השאר מילה ,תנאים עוזבים

תגובה על מאמר זה: קיבלנו הודעות רבות בימים האחרונים, ובינתיים קצת זמן כדי לקרוא את המאמר הזה ובמיוחד הטורקים אתניים, האיראנים מחו. שים לב: הפוסט הזה הוא רק על המקורות וההיקף של "חופשת Vazhy" ולא "השמאל"! שפות ברורה שלא "טורקית" ולא "השמאל", לא איראניות, איראניות וטורקיות הן סניף של שפות Altaic. (מאוחר יותר הסביר על ידי האתרים המשתתפים נוספו למאמר הראשי)

כתובת מקורית השאר מילה ,תנאים עוזבים

ההיסטוריונים חייבים להיות זהירים לגבי מילות תורכית ומגוון של נייר ולכתוב. בספרותם של הערבים, את משמעות המילה הטורקית לא הייתה אתנית אבל גם אומרת תושבי Syayh התיכון (כגון מילה שייכת לעם של טוראן בAvesta האיראנית, ולאחר מכן בתקופת האיסלאם, המילה קרמה עור וגידים בהדרגה אתני).

אני מקווה שמשאבים אלה בעת התרגום הפרסי, זה יותר חשוב להסביר את שני חלקים (השורש של המילה לפרוש ולעזוב את הגבולות של המילה מחולקת).

הנקודה החשובה נוספת היא שראשי התיבות של סגל חדש של אתר הנופש והמקורות הקדומים הן מעולים.

השורש של המילה לפרוש, עם זאת, לא ברור, אבל המחקר החדש על מוסיקה (לא יודע אלטאי) ותלויה באצולה של האיחוד “טורקים כחולים” גם Ayraytbar (הסקיתים) ידע:

זהב, פיטר B. “כמה מחשבות על מקורותיה של הטורקים והעיצוב של העמים התורכיים”. (2006) ב: לתקשר וערך בעולם העתיק. ו. ויקטור H. מאיר. אוניברסיטת הוואי לחץ.

עמ ' 142-143

Ethnonym “תורכי” יש לו קשרים דומים. הטופס הסיני, “T'u-chùeh” < "T'uat-kiwat משקף “Turkut,” צורת הרבים, כפי שכבר ציינו. רבים ב-t זה יכול להיות Altaic. זה נפוץ במונגולי, נדיר בOldTurkic, ובדרך כלל נמצא בכותרות נלקחו מJou ג'אן (למשל:, אני עשיתי, כיסויים) םב, הוא האמין, אך לא באופן אוניוורסלי, היו דוברים של כמה Ianguage הפרוטו-מונגולי (הם הכילו Hsiun-pi [הפרוטו-מונגולי] ואלמנטי סיונג-nu; Janhunen [1996,190], עם זאת, לאחרונה טען השתייכות טורקית אפשרית). זה יכול גם להיות Soghdian או לשון איראנית אחרת. בכתובת הקדומה ביותר מהאימפריה הטורקי, כיתוב Bugut, שבו כתוב בSoghdian, לא תורכי, אנו מוצאים trwkt ‘ "סאי-NS ': Turkit / Turukit Ashinas (מורי-יאסו וOchir 1999,123). Sui-shu אומר לנו ששם “תורכי” באמצעים לשונם “קסדה” ושזה נובע מהעובדה שאזור אלטאי, שבו אנו מוצאים את הטורקים בזמן שבו הם יוצרים אימפריה שלהם, נראה כמו קסדה. “האנשים קוראים לזה 'קסדה,’ t'u-chiïeh; לכן, הם cail עצמם בשם זה” (ליו 1958,1: 40). זוהי אטימולוגיה עממית, ויש שמעיד צורה טורקית של שום “תורכי” כלומר “קסדה.” כרונה-טאס ציין, עם זאת, יש מילת Khotancse-סקא, tturaka, mcaning “מכסה” (1999,278 – 281). זה לא קטע סמנטי רציני “קסדה.” בהמשך לכך, "טורק” היה מוצא את האטימולוגיה טורקית suirable, שconflated עם המילה תורכית, מה שאומר שאחד בראש של בני נוער, חזק, אדיר” (רונה-טאס 1991,10-13).

נראה קשה להימנע מהמסקנה שהטורקים, כשלעצמו, היה לו קשרים חזקים עם - אם מקורות לא אולטימטיביים - אירנו-Tocharian מזרח טורקיסטן. הם, או לפחות אשינה, היו מהגרים לסיביר-הצפונית מונגוליה דרום, שבו אנו נראים כדי למצוא את הריכוז הגדול של עמים דוברי התורכיה. ישנם מספר considarable של Tocharian ומילות הלוואה איראניות באולד הטורקי - למרות שמספר לא מבוטל של אלה עשויים נרכשו, במיוחד במקרה של תנאי Soghdian, בתקופה הקיסרית הטורקי, כאשר Soghdians היו נושא אנשים, אלמנט המסחרי מסחרי חשוב במדינה תורכית, ונושאים תרבות ברחבי אירואסיה. כמו כן, יש לציין כאן כי השליטים הטורקים המוקדמים נשאו שמות ממקור לא תורכי. מייסדי המדינה הם Bumïn (ד. 552) ואחיו Ishtemi (552-575), Qaghan Yabghu, ששלטתי בחלק המערבי של הממלכה. בין יורשיהם 'הם Muqan / Mughan / מהאן / Muhân (553 – 572), טאס(t)על ידי (572 -581), וNivar / Nâbàr / נוואר (581-587). אף אחד מהשמות האלה הוא תורכי (זהב 1992,121 – 122; Rybatzki 2000.206-221).

אנדרש רונה-טאס, ההונגרים ואירופה בימי ביניים המוקדמים: מבוא להיסטוריה הונגרית המוקדמת, הוצאת האוניברסיטה האירופית מרכזית, 1999,
PP 281:”כעת אנו יכולים לשחזר את ההיסטוריה של האתני שם טורק כדלקמן. המילה היא מזרח איראן, ככל הנראה סקא, מקור, והוא שמו של שבט שלטונם מוביל שבט אשינה כבשה את הטורקים, ארגן מחדש אותם, אבל עצמו הפך במהירות Turkified”

טורקים וערבים משתמשים במונח מוגבל לטקסטים הפרסיים:

M. A. שבן מרחיק לכת:"כוחות החדשים אלה מה שנקרא" הטורקים ". זה חייב להיות אמר ללא היסוס כי מדובר בשם המטעה המטעה ביותר שהוביל כמה חוקרים לפרשנות מופרכת לחלוטין עד זרא על של העידן הבא נבלו, במהלכו הם בלתי סביר לייחס את כל האירועים לשליטה טורקית. למעשה רוב רובם של החיילים אלה לא היו טורקים. זה כבר ציין בתדירות גבוהה שמקורות ערביים להשתמש במונח הטורקי בצורה מאוד רופפת. Hephthalites מכונה טורקים, כך גם העמים של Gurgan, Khwarizm וסיסתאן. ואכן, למעט Soghdians, מקורות ערביים מתייחסים לכל העמים לא נתינים של האימפריה Sassanian כטורקים. בסמארה רבעים נפרדים נמסרו למתגייסים חדשים מכל יישוב. הקבוצה מFarghana נקראו לאחר המחוז שלהם, ושם המשיכו בשימוש כי זה היה קל לבטא. אבל קבוצות כגון Ishtakhanjiyya, Isbijabbiya וקבוצות מיישובים דומים שהיו במספרים קטנים בראשון, היו להיכרך יחד תחת הטורקים מונח הכללי, בשל הקשיים ברורים הערבים היו בהגיית שמות זרים כאלה. הכוזרים, שהגיעו גם מיישובים קטנים שלא יכל אפילו להיות מזוהה, כפי שהיו בעיקר נוודים, היו אולי הקבוצה היחידה שראויה להיקרא טורקים בשטח של זיקה גזעית. עם זאת, קבוצות אחרות מטרנסקווקז סווגו יחד עם הכוזרים תחת התיאור הכללי. "

(M.A. שבן, "ההיסטוריה האסלאמית", הוצאת אוניברסיטת קיימברידג, v.2 1978. עמוד 63)

"שם הטורקים ניתנה לכל החיילים האלה, למרות ההכללה ביניהם של כמה אלמנטים ממוצא האיראני, פרגנתי, Ushrusana, ושאש - מקומות היו למעשה המרכזים היו חומר העבד נאספו יחד "('Uthmān סייד אחמד איסמאעיל בילי, “פרלוד לגנרלים”, פורסם על ידי גרנט & איתקה לחץ, 2001.)

שים לב שלא כמו מה שM.A. מדינות שבן, מישהו כמו האבן חלדון הצהיר Soghdians כקבוצה "טורקית".

"בהתייחסות לשתי המאות הראשונות לאסלאם, המונח "הטורקי" כפי שמקורות ערביים ופרסיים מציג קשיים. המחברים המוסלמיים אומר דברים שונים במונח, בהתאם לתקופתם, קרבה לפנימית אסיה וידע של האזור. זה יכול לחפוף עם שמות אתניים אחרים (e.g. "Soghdian, הכוזרים, Farghanian "). (D. צינורות. טורקים בשירות מוסלמי הקדום - JTS, 1978, 2, 85—96.)

Soghdian אחד(איראני) בפרט שהיה בטעות טורק היה אפשין הכללי. כלומר בזמן ששני מקורות ערביים ישנים להזכיר אפשין כתורכי, ברור לחוקרים מודרניים הוא היה Soghdian ואחר מקורות הזכירו אותו ככזה.

דניאל פייפס קובע:”למרות ששני מקורות קלאסיים טוענים תורכי, הוא בא מFarghana, אזור התרבותי של איראן ולא נחשב בדרך כלל תורכי”( D. צינורות. טורקים בשירות מוסלמי הקדום - JTS, 1978, 2, 85—96.)

ברנרד לואיס גם קובע: “Iranianizing המרד של אבאק באזרבייג'אן נתן הזדמנות לרגשות בהון להקשיח נגד גברים שהיו אוהדים למסורת באופן מפורש יותר איראני. ויקטור (837) מעל אבאק היה אל-אפשין, מי היה השליט הפרסי התורשתי של מחוז מעבר להאוקסוס, אבל גם כללי מופת לח'ליף. "( ברנרד לואיס, “השפה הפוליטית של האסלאם”, פורסם על ידי הוצאת אוניברסיטת שיקגו, 1991. Pg 482)

וJ.H. קרמר מציין על Oshrusana:

"תחת מאמון, המדינה הייתה צריכה כבשה שוב ומשלחת חדשה הייתה צורך ב 207/822. בהזדמנות האחרונה זו, הצבא המוסלמי היה מונחה על ידי חידר (Khedar), בנו של Kāwūs אפשין, שעל חשבון של צרות שושלות ביקשו מקלט בבגדד. הפעם ההגשה הייתה מלאה; Kāwūs התפטר וחידר הצליח לו, מאוחר יותר הפך לאחד מהאצילים הגדולים של בית המשפט בבגדד תחת אל-מועתצם, שבו הוא היה ידוע בתור אל-אפשין. השושלת שלו המשיכה למלוך עד 280/893 (מטבעו של השליט האחרון Sayr ב. עבדאללה 279 [892] בHermitage בסנט. פטרסבורג); לאחר מועד זה, המדינה הפכה לפרובינציה של Sāmānids וחדלה יש קיום עצמאי, בעוד האלמנט האיראני הוחלף סופו של דבר כמעט כולו על ידי הטורקי. "( J.H. קרמר “Usrūshana.” אנציקלופדיה של האסלאם. נערך על ידי: P. Bearman , ה. Bianquis , C.E. בוסוורת , E. של Donzel וW.P. היינריכס. בריל, 2007)

כך החוקרים מודרניים מאשרים אפשין היה איראני. עם זאת לסופרים ערבים באותה העת, המונח "הטורקי" באופן ספציפי לא התכוון רמקולי Altaic ככל אדם מהאזורים רחוקים של מרכז אסיה.

C.E פי. בוסוורת, “המראה של הערבים במרכז אסיה תחת האומיים והקמתו של האיסלאם”, בהיסטוריה של ציביליזציות של מרכז אסיה, טיסה. IV: גיל של הישג: AD 750 לסוף המאה חמש עשרה, חלק ראשון: ההיסטורי, הגדרה חברתית והכלכלית, נערך על ידי M. S. אסימוב וC. E. בוסוורת. Multiple History Series. Paris: UNESCO Publishing, 1998. excerpt from page 23: “Central Asia in the early seventh century, was ethnically, still largely an Iranian land whose people used various Middle Iranian languages.

C. Edmund Bosworth: “In early Islamic times Persians tended to identify all the lands to the northeast of Khorasan and lying beyond the Oxus with the region of Turan, which in the Shahnama of Ferdowsi is regarded as the land allotted to Fereydun’s son Tur. The denizens of Turan were held to include the Turks, in the first four centuries of Islam essentially those nomadizing beyond the Jaxartes, and behind them the Chinese (see Kowalski; מינורסקי, “Turan”). Turan thus became both an ethnic and a geographical term, but always containing ambiguities and contradictions, arising from the fact that all through Islamic times the lands immediately beyond the Oxus and along its lower reaches were the homes not of Turks but of Iranian peoples, such as the Sogdians and Khwarezmians.”( C.E. בוסוורת, “Central Asia: The Islamic period up to the Mongols” in Encyclopedia Iranica).

Thus one should be careful in looking at Arabic sources that were written by authors far away from Central Asia. With regards to the language and culture of the region, the work of Biruni is clear and he differentiates clearly between Iranian(Chorasmians, Persians, Soghdians) and Turks. But the work of Arab authors and those from Western Iran are less careful

 

 

 

 

 

משמעות המילה טורק

6 پاسخ به הנציג Tr ک ,השאר מילה ,תנאים עוזבים

 • ayhan aylin says:

  همش دروغه. متاسفم برای شما.
  ترک جدا از فارسی بوده و خواهد ماند. ما را با نژاد افغانی یکی نکنید.

  • آرش says:

   بالاخره ما ایرانی ها (به قول شما فارسهای فاشیست و شوونیسم و چی چی ایسم افغانی!! ..) זה קרה לך או שאנחנו סוגדים לטורקים אתניים !!! در ضمن ما را باکی نیست که با افغانی یا هر نژاد دیگری هم رده باشیم مهم فرهنگ و تاریخ و تمدن است .مهم راستگویی و اخلاق و ادبیات و شعر است .مهم دین و علم و ادب است که همه اینها در تاریخ ایران موج می زند و دیگران! غبطه می خورند. البته یادم رفت بگم که جدیدا دانشمندان نوظهور پانترک همه اینها که من گفتم را کلا تکذیب و تحریف و انکار و رد کردند به همین سادگی الخلاص!!! و جالب این که روش پیچیده و فرازمینی برای دفاع از خود پیدا کردند : با تفکر و منش نژادپرستی به مبارزه با نژاد پرستی و ریسیسم و فاشیست .. (البته به زعم خودشان)آمده اند!!!!!!!! ואם אלה הם הגוונים וקריאות של גזענות והאפליה Rysysm מתוסכלת בגלל שאנחנו פענוח מניפסט אצבעותיהם לתוך פיהם להישאר מחוץ לפחד מLrzy! من فقط متحیر هستم از این فرافکنی و پارادوکس های عظیم نژاد پرستانه که چطور تفکر نژادی پانترکیسم آن را با هم مخلوط و آماده خوراندن برای ذهن های بیمار میکند..

 • آرش says:

  הטורקים זוכרים שלפני כמה שנים היינו הולך עד שאתה אוכל טורקים טורקיה נכנס לפאניקה לסיגריה .. עכשיו אני משאיר את האשליה של להיות על רווחה כלכלית שלהם…אנחנו עשינו שימוש טוב של המשאבים הטבעיים של המדינה היה המדינה המתקדמת ביותר בעולם תהיה מאוחר יותר לראות איך זה יהיה לשנות את צבע תכונה Pantrkhay טורקיה ואבן איראנית כמו קערה חמה של חזהו מ.. כמובן שהיו משנים את הצבעים ו !!! .. باشد!!(خلاصه سردگمی خنده داری دارند)اما خدا را شکر که ما ایرانیان در هر شرایط اقتصادی .سیاسی . תרבותיים …האיראנים גאים בשורשיהם העמוקים במעמקי הזהות שלנו, את ההיסטוריה ואת תפילתנו מושרשות באיראן היא לא כל כך טובה או רעה, עם הצבע של pale'm האיראני או גולת הכותרת!! در ضمن ایرانی بودن به فرهنگ و رسوم و آداب و اخلاق است اگر اینها را نداشت با داشتن شناسنامه ایرانی هم ایرانی نیست.

 • داریوش says:

  איראן היא הארץ של העמים הארי של העולים אריים מעורבבים עם איראנים היום הן מגזע מעורב ורק שני אלמנטים, אחד מהם היה חולים ולא גזענות, כי מעולם לא היו לנו טורקים נושן זכר פין ערפד וא 'ר' ב '
  ایرانی، یعنی مادها (آذریان و کردها)، پارتیان (تاجیک ها، مردمان آریانا در بلخ و خجند ویا همان خراسان بزرگ) و پارس هــــا (آنان که از سوی مادر مادی و از سوی پدر پارسی هستند؛ یعنی کوروش بزرگ؛ خار چشم پان ترکان فاشیست

  ما ایرانیان، شما توله های استعمار را در 21 آذر1325 شکست دادیم؛ شیخ خزعل الله پرستو لیسه کش اربابان خود در مکه ی مکرمه و مدینه ی منوره را با همه ی علم کتل هرزه گردیش از خاک اهورایی ایران بیرون کردیم؛ ملای و رهبر ال اسلامیتان، قاضی محمد تجزیه تلب را برای ابد به گورستان تاریخ سپردیم؛ و ایران ایران است و خواهد ماند و شما زبالگان درگاه قوم گرایی، نژاد پرستی و فاشیسم قومی.

  پس، پاینده ایران بزرگ

 • رضا says:

  کل فارسها 65 میلیون و ترکها نزدیک 250 میلیون . مگه یک جز بزرگ میتواند جز یک گروه کوچک باشد؟ مزاح میفرمایید ان شاءالله

  • admin says:

   هیچکس نگفته ترکها بخشی از مردم ایران هستند شما این مطلب را نخواندید در مورد آمار هم شما بیشتر مزاح می فرمایید

   جمعیت فارسی زبان جهان در حدود هشتاد و یک میلیون نفر است

   در کادر سمت راست این صفحه جمعیت پارسی زبانان آمده و بر روی هر بخش فشار دهید در پایین صفحه منبع آمار نوشته ذکر شده

   en.wikipedia.org/wiki/Persian_people

   جمعیت مردم ایرانی یا ایرانی تبار در حدود صد و شصت میلیون نفر است

   en.wikipedia.org/wiki/Iranian_peoples

   جمعیت تمام مردم ترک زبان جهان هم مجموعا در همین حدود است

   en.wikipedia.org/wiki/Turkic_peoples

   مجموع آذربایجانیهای ایران هم فقط شانزده درصد جمعیت ایران هستند

   cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ir.html

   Ethnic groups:

   פַּרסִית 61%, אזרי 16%, כּוּרדִי 10%, Lur 6%, Baloch 2%, Arab 2%, Turkmen and Turkic tribes 2%, other 1% (2008 est.)